Telefon
WhatsApp
ARADIĞINIZ TÜM LASTİK MARKALARI BURADA

Sık Sorulan Sorular

 • Doğru Lastik Hava Basıncı Ne Kadar Olmalı?

  Doğru lastik hava basıncı aracınızın kontrolünü kaybetme riskinizi azaltmaktadır. Aynı zamanda, lastiklerinizin vaktinden önce aşınmasını ve iç yapısında geri dönüşü olmayan hasarın oluşmasını engellemektedir. Lastik hava basıncı küçük delikler, lastiğin bileşenleri yoluyla havanın doğal olarak kaçması veya hatta ortam ısılarında bir azalma nedeniyle düşebilmektedir. Yedek lastik dâhil olmak üzere lastiklerinizin havasını aylık olarak ve herhangi bir uzun yolculuktan önce, tercihen lastikleriniz soğukken kontrol ediniz (en azından 2 saat boyunca hareket etmemişken veya düşük hızda 2 milden daha az hareket etmişken). Sıcakken test edildiklerinde, ölçülen basınca 4 PSI ilave ediniz. Lastik hava basıncının ayda bir kontrol edilmesi önemlidir çünkü:

  Düşük lastik hava basıncı lastiklerinizin hasar görme riskini arttırmaktadır.
  %20 fazladan basınç lastiğinizin ömrünü yaklaşık olarak 10.000 km azaltabilmektedir.
  Doğru lastik hava basıncı yakıt tasarrufu da sağlayacaktır.

  Tavsiye edilen lastik hava basıncı lastiğin üzerinde YER ALMAMAKTADIR. Lastiğin yanağı üzerinde gösterilen şişirme basıncı sadece azami lastik şişirme basıncıdır. Önerilen lastik hava basıncı:

  Aracınızın Kullanım Kılavuzunda.
  Sürücü koltuğunun yanındaki yan kapının üzerindeki etiketlerde.
  Sürücü koltuğuna yakın torpido gözünde.
  Yakıt deposu kapağının iç yüzü üzerinde bulunabilir.

 • Balans ayarı

  DAHA UZUN LASTIK ÖMRÜ IÇIN BALANSI TUTTURUN

  BalancingBalans ayarı lastiklerinizin vaktinden önce aşınmasını önlemektedir ve titreşimi ortadan kaldırmaktadır. Yanı zamanda aracınızın askı, direksiyon sistemi ve rulmanlarını da korumaktadır. Lastik değiştirildiğinde, bir balans ağırlığı kaldırıldığında veya değiştirildiğinde veya yeni lastikler satın aldığınızda, tekerleklerin balans ayarını yaptırınız. Bir alan geri kalanından daha ağır veya daha hafif olduğunda bir tekerleğin balansının kaçtığını anlayacaksınız. Bu ise:

  Lastik deseninin düzensiz ve hızlı bir şekilde aşınmasına
  Titreşime
  Ön uçtaki parçaların daha fazla gerilime maruz kalmasına
  Ön uçtaki parçaların vaktinden önce aşınmasına neden olacaktır

 • Rot Ayarı

  DOĞRU BİR ŞEKİLDE AYARLANMIŞ LASTİKLER VE DİNGİLLER İLE GÜVENLİĞİNİZİ SAĞLAYIN

  Tekerleklerinizin ve dingillerinizin ayarının doğru yapılıp yapılmadığının söylenmesi sürüş esnasında zordur. Ancak aracınızın askı düzeni geometrisi doğru değilse yol tutuşu bozulabilir ve güvenliğiniz tehlikeye atılır. Lastiğiniz kaldırım taşı veya çukur gibi katı bir nesneye temas etmişse veya lastiklerinizde düzenli olmayan bir aşınmanın farkına vardıysanız, lütfen tam bir kontrol yaptırmak için bir Michelin servisine uğrayınız

  En iyi yol tutuşun sağlanması
  Lastiklerinizin düzensiz ve/veya hızlı bir şekilde aşınmaya karşı korunması
  Yakıt tasarrufu yapılması için doğru ayarların yapılması önem arz etmektedir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak içinHemen Arayın!

0 ( 412 ) 237 33 33
Hemen Arayın!