Michelin

Neden Michelin?

Yenilik Michelin'in vazgeçilmezidir. Bir yüzyıldan daha fazla bir süredir lider olmamızı sağlamaktadır. Michelin için başarı; 1950’li yıllarda ilk radyal lastiğin bulunması ile başlar ve on yıldan fazla bir süre öncesinde de ilk “yeşil lastiği”n icadiyla günümüze uzanır. Günümüzde, gelecekteki otomobillerin tasarımının dönüştürülmesi için hazırlanan Michelin Active Wheel (Aktif Lastik) gibi teknolojilerle lider konumdayız. Yaratıcı yaklaşımımızda her zaman güvenlik, uzun ömür ve yakıt tasarrufundan asla ödün vermemek esas alınmıştır.

Yüzyıldan daha uzun bir süredir yenilikte 1 numara:

Lastik sektöründeki en büyük araştırma ve geliştirme bütçelerinden biriyle araştırma ve geliştirmeye 4000 kişi tahsis edilmiştir.

Avrupalı tüketiciler arasında 1 numara:

Yaklaşık olarak üç müşteriden birisi MICHELIN markasını diğer bütün markalara tercih ettiğini beyan etmektedir(4).

Tüm kategorilerdeki motorsporlarında aynı anda 1 numara:

Tüm kategorilerde birden tek marka şampiyonu (F1,WRC, Moto GP vb.).

“Daha fazla hareketlilikten” “daha sürekli hareketliliğe”

1885 yılında, André ve Edouard Michelin bir otomobile ilk lastikleri takarak yola çıktı. Bu andan itibaren, Michelin hareketlilik ile ilişkilendirilmiştir. Otomobil dünyası her zaman değişmektedir ve bununla birlikte sürücü beklentileri de değişmektedir. Amaç, sürekli yenilik sayesinde hep bir adım önde olmaktır.

Daha ödüllendirici bir yolculuk

Michelin olarak amacımız; her zaman her yolculukta elde edebileceğinizin en fazlasını elde etmenize yardım etmek olmuştur. Radyal lastiklerin icat edilmesinden kırmızı ve yeşil seyahat rehberlerimize kadar insanlara otomobilleriyle yaptıkları seyahatin her aşamasında yol gösterdik ve ilham verdik.

Geçmişten günümüze

Geçmişten bugüne çevreye daha fazla saygı gösterilmesi ve enerji tasarrufu için herkes seferber olmaktadır. Bu da, hareketliliğin geleceğinin sürdürülebilir bir şekilde biçimlendirilmesi için fazladan çaba sarfedilmesi anlamına gelmektedir.

Dünyanın ilk enerji tasarrufu sağlayan lastiği

1992 yılına kadar dayanan bir geçmişte dahi, silika kauçuk bileşeniyle birleştirerek dünyanın ilk enerji tasarrufu sağlayan lastiği piyasaya sürdük, yakıt tüketiminin kayda değer bir şekilde azalmasına katkıda bulunduk.

Avrupa’daki bütün otomobillere Green MICHELIN ENERGY™ Saver lastikleri takılmış olsaydı, her yıl yaklaşık olarak üç milyar litre yakıt tasarrufu yapabilirdik (100, 000 yakıt tankerine eşit).

1992 yılından buyana dünya çapında takılan Michelin yakıt tasarrufu sağlayan yeşil lastiklerin aşağıdaki tasarruflara olanak sağladığını tahmin ediyoruz.

12 milyar litre yakıt ve 30 milyon ton CO2

En güncel sonuçları öğrenmek için www.michelin-green-meter.com adresine gidiniz.

Harekete geçme zamanı

Şimdi sürdürülebilir yol hareketliliğine odaklanma fırsatını yakalama zamanı. Daha iyi hareketlilik ve çevre ile ilgili uzun vadeli mücadelelerin öngörülmesi zamanı. Ve ödün vermeksizin yenilik yapma zamanı. Bunu başarmamıza yardımcı olması için lastik sektöründe en büyük Ar-Ge bütçelerinden biri ile 4 000 güçlü kişiden oluşan araştırma ve geliştirme takımı tahsis edilmiştir.

Grubun başlangıç noktası olan 1889 yılından bu yana, Michelin hareketlilikte güç sağlamış ve güç sağlamaya devam etmektedir. Bugün, amacımız açıktır: hareket halindeyken hareket özgürlüğünü, güvenliği, verimi ve sürüş keyfini sürekli arttırarak malların ve insanların hareketliliğinde ilerleme kaydedilmesine sürdürülebilir bir katkı sağlamak.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 0412 237 33 33
Fax: 0412 237 50 50

Seyrantepe Sanayi Mah. 2. Sanayi Sitesi 38. Sk.C/Blok No:2 Yenişehir / Diyarbakır

SOSYAL AĞLAR

ÇINAR OTOMOTİV

LASTİKPARK ile birlikte Goodyear,Michelin,Prelli,Continental,Riken,
Tigar,Federal;Goodride,Sumo,Wredestain ve çeşitli 15'e yakın lastik markası ile müşterilerine hizmetlerine devam etmektedir...