ROSAVA

ROSAVA lastikleri Ukrayna’da üretilmektedir. Günümüzde 60+ ülkeye yeni nesil otomobil lastikleri ihraç etmekte olan Rosava markası AR-GE yatırımları ile üretim teknolojilerini ve ürün gamını geliştirmektedir. Güven, konfor ve ekoloji gereksinimlerini karşılamakta olan Rosava lastikleri Avrupa kalite standartları belgesi ile ürünlerini dünya pazarına sunmaktadır. 1972 yılında Belaya Tserkov lastik fabrikası adı ile kurulmuş olan firma günümüzde “ROSAVA” adı ile üretim yapamktadır.  Avrupa’da kullanılan en gelişmiş üretim teknolojilerini kullanmakta olan Ukrayna fabrikalarında üretilmekte olan Rosava lastikleri, güvenli ve konforlu sürüş olanağı sunmaktadır. Geçen yıllar içerisinde firma 180 milyon adetin üzerinde lastik üretmiş ve burada edindiği deneyimlerle birlikte yüksek teknoloji lastik üretimi yapmaya başlamıştır. Günümüzde PJSC “Rosava”, Ukrayna’nın en büyük lastik üreticisidir. Bölgenin en iyi yüksek teknoloji konfigürasyonu ile ROSAVA, diğer lastik üreticileri için kamyon ve iş makinesi lastik alaşımları imal etmektedir. Belaya Tserkov şehrinde üretim yapmakta olan Rosava, ihracat odaklı bir strateji geliştirerek üretim tesisini Kiev – Odessa otoyolu ve tren yolunun yanında konumlandırmıştır.

Firma, çeşitli araç türleri için 200’ün üzerinde ebat ve desen tasarımı ile üretim yapmaktadır.

 2014 yılının istatistiklerine göre, firmanın tüm ebatlardaki üretiminin neredeyse %50’si iç pazarda, diğer yarısı ise ihraç edilerek uluslar arası pazara sunulmuştur. 2005 ve 2010 yılları arasında yürütülen ürün modernizasyonu programlarını da değerlendiren firma, müşterilerin artan gereksinimlerini karşılayacak doğru ürünleri üretmek için, dünya çapında liderler tarafından üretilen yüksek teknoloji ekipmanların tedariği ile birinci aşamayı tamamladıktan sonra, 2011 – 2014 yılları arasında projenin ikinci aşamasını hayata geçirmiştir.
2005
Modern yazılımlar olan Pro/Engineer (Amerika) ve Cascade (Rusya) ile lastiklerin karakteristik ve performans özelliklerinin hesaplanması konusunda hızlı ve güvenilir veriler sunarak, yeni nesil ürünlerin geliştirilmesi ve pazara sunulması aşamalarını hızlandırmaktadır.
2006
Diş ve yanak üretimi için tripleks ekstrüzyon hattı kuruldu. Böylece 3 yeni nesil lastik alaşımı, üretim teknolojilerindeki yerini almış oldu.
2007
OKA (Rusya) test sistemi sayesinde, 240 km/saate kadar birçok farklı hızda lastiklerin test edilebilmesine ve lastik parametrelerinin belirlenebilmesine olanak tanıdı.
2008
Yıllık çıkış kapasitesi 600 bin lastik olan ilk kür presi “Harburg Freudenberger (Almanya)”, sayesinde ürün kalitesinde tutarlılık sağlandı.
2008
Pump-and-compressor equipment, Samsung ensures efficient electric power consumption.
Samsung tarafından üretilen özel pompa ve kompresör ekipmanları sayesinde, verimli elektrik tüketimi sistemine geçildi.
2009
Libepal adlı ünite ve VIPO (Slovakya) kullanımı ile birlikte dinamik balans ve güç stabilizasyonu sağlandı.
2010
Enerji tasarrufu bitkisi firması olan Viessmann Vitomax (Almanya), kamyon ve traktör lastikleri alanındaki çalışmalara destek verdi.
2011
Yıllık 600 bin lastik çıkış kapasiteli ikinci kür presi aktif edildi.
2012
Binek ve kamyon lastikleri için astar üretim hattı “Krauss Maffei Berstorff (Almanya)” devreye sokuldu.
2013-2014
Yeni nesil teknolojik ekipman alımları gerçekleşti
Kalite yönetim sistemi sertifikasyonu yapıldı.
ROSAVA, Çek Cumhuriyeti QS CERT tarafından ISO 9001:2008 kalite belgesi ile belgelendirildi.
ROSAVA, ISO/TS16949:2009 uluslararası teknik şartname belgesi ile faaliyet göstermeye başladı.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 0412 237 33 33
Fax: 0412 237 50 50

Seyrantepe Sanayi Mah. 2. Sanayi Sitesi 38. Sk.C/Blok No:2 Yenişehir / Diyarbakır

SOSYAL AĞLAR

ÇINAR OTOMOTİV

LASTİKPARK ile birlikte Goodyear,Michelin,Prelli,Continental,Riken,
Tigar,Federal;Goodride,Sumo,Wredestain ve çeşitli 15'e yakın lastik markası ile müşterilerine hizmetlerine devam etmektedir...