Riken

Riken, dünyanın bir numaralı lastik üreticisi Michelin’in sahip olduğu markalardan birisidir.

Riken Gomu Endüstri olarak doğan şirket 1917 yılından beri fizik ve kimyasal araştırmalar alanında çalışan Japon çıkışlı bir şirketti. Uzun bir zaman aralığından sonra şirket radikal bir karar alarak  faaliyet alanını değiştirerek Riken markası ile lastik üretim pazarına hızlıca bir giriş yaptı. Riken markası şirketin orjinal ismi olan “Riken Gomu”nun kısaltması olarak markalaşarak hizmet vermeye başladı. Riken markası dünya çapında 3000’i aşkın çalışanı ve Japonya’ya yayılmış kampüsleri ile büyük ve köklü bir organizasyondur.

1979 yılından sonra Riken ürettiği lastikleri Amerika’ya ihraç etmeye başladı. Daha sonra Avrupa’yı da ihraç noktaları arasına kattı ve aranılan bir lastik markası olmayı başardı. 1992’de Riken Michelin firmasının bir markası olarak tescil edildi  ve satın alındıktan sonraki süreçte marka Amerika pazarına uyum sağlayabilmesi ve kolay telaffuz edilebilmesi için Riken adıyla anılmaya başlandı.

Avrupa pazarında ekonomik sınıfta kaliteli lastikler arasında yer alan Riken markası, Otomobil, 4×4 ve Hafif ticari araçlar lastiklerinde araç sahiplerinin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaktadır. Riken estetik ve teknolojiyi çekici ve cazip bir fiyatla birleştirip tüm hava koşullarını ve kullanıcı taleplerini göze alıp  iklimine uygun lastik üretmeyi başarabilen ve her kesime hitap edebilen güçlü bir markadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 0412 237 33 33
Fax: 0412 237 50 50

Seyrantepe Sanayi Mah. 2. Sanayi Sitesi 38. Sk.C/Blok No:2 Yenişehir / Diyarbakır

SOSYAL AĞLAR

ÇINAR OTOMOTİV

LASTİKPARK ile birlikte Goodyear,Michelin,Prelli,Continental,Riken,
Tigar,Federal;Goodride,Sumo,Wredestain ve çeşitli 15'e yakın lastik markası ile müşterilerine hizmetlerine devam etmektedir...