Mitas

Mitas Çek orijinli bir Off-Road (tarımsal, endüstriyel ve motorsiklet) lastik üreticisidir. Mitas firmasının tarihi 1930’lara dayanır, bu yıllarda o zaman Çekoslavakya’nın Prag şehrinde lastik üretimi başlamıştır, daha sonra ise bu endüstri Zlin şehrine de yayılmıştır. Mitas şu anda 4’ü Avrupada, biri ise Amerika’da olmak üzere toplamda 5 fabrikada üretim yapmaktadır. Bu üretim birimlerinin yanı sıra Mitas Amerika’nın da içinde olduğu 14 ülkede geniş bir uluslararası satış ve dağıtım pazar ağına da sahiptir. Mitas üretim ve satışını 3 farklı marka altında yapmaktadır: Mitas (orjinal marka) ve Cultor’un yanında Continental markasına da iş makinası ve traktör lastikleri üretmektedir. Yıllık toplamda 450 milyon dolarlık geliri ile Avrupa’nın en büyük tarımsal ve yapı ekipmanı lastiği üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Mitas’ın temel üretim alanı tarımsal lastik (traktör ve döverbiçerler için), endüstriyerl lastik (çok kullanımlı lastikler, iş makinesi lastikleri, nokta dönüşlü lastik vb.) ve spor motosiklet lastikleridir. 2012 yılına dönüp baktığımızıda Mitas’ın toplam gelirinin %71’i tarımsal lastik üretiminden (Mitas, Cutor ve Continental markaları altında) geliyor kalan payın %23’ü ise endüstriyel lastik üretiminden, %2’si ise motorsiklet lastiği üretiminden gelmektedir. Geri kalan gelir ise diğer ürün ve servislerin satış ağının toplamından oluşmaktadır.

Mitas markası traktörler ve römorklar için radyal ve konvansiyonel lastiklerden, çok geniş bir endüstriyel, çok amaçlı lastik ve iş makinesi lastiğine kadar kapsamlı ve geniş yelpazede ürünler sunarak lastik pazarında oldukça hakim bir strateji izler. Ayrıca Mitas off road motorsiklet lastiği üretiminde ve 2013 Eylül’den itibaren ise radyal motosiklet lastiği üretiminde de mevcuttur. Bu geniş ürün yelpazesi uçak çekme aracı lastiği üretimi ile tamamlanmıştır. Mitas markalı lastikler dünya çapında dağıtım ve satış sonrası desteği ile ilgi çekici bir marka olmayı başarmıştır.

Şu anda Mitas tarafından üretilen lastiklerin %86’sı Avrupa pazarında geniş bir müşteri ağına sahip olmakla beraber, bulmaktadır. Bununla birlikte Mitas global pazarda payını arttırmak için durmadan çalışmaya devam etmektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 0412 237 33 33
Fax: 0412 237 50 50

Seyrantepe Sanayi Mah. 2. Sanayi Sitesi 38. Sk.C/Blok No:2 Yenişehir / Diyarbakır

SOSYAL AĞLAR

ÇINAR OTOMOTİV

LASTİKPARK ile birlikte Goodyear,Michelin,Prelli,Continental,Riken,
Tigar,Federal;Goodride,Sumo,Wredestain ve çeşitli 15'e yakın lastik markası ile müşterilerine hizmetlerine devam etmektedir...