CEAT

CEAT, 1958 yılından  bu yana lastik üretiminde  son  model teknolojileri kullanarak faaliyetlerine devam etmektedir.  Aslına baktığımızda markanın geçmişi 1924 yılında İtalya’da kurulan Cavi Electrici e Affini Torino Spa  şirketine  dayanmaktadır.   İlk olarak 1924 yılında telefon kabloları ve tren  rayları üretimi amacıyla kurulan şirket, 1958 yılında  Tata Grup’la  birleşerek  Hindistan’da lastik  üretimi  yapmaya  başlamıştır. Günümüzde  CEAT, küresel pazardaki varlığını da koruyarak tüm dünya için üretim yapan bir markadır.

CEAT kendini tanımlarken bu pazarda uzun süreli etkili kullanım imkanı sağlamayı hedeflediğini, lastiklerini üretirken  güçlü yol kavrayışı ve dayanıklılık gibi lastik markalarında aranan en belirgin nitelikleri  temel aldığını ifade  etmektedir. Günlük 95.000’in üzerinde lastik üretimi yapan şirket, her kesimden binlerce üreticiye alanında yeni fırsatlar sunmaya devam etmektedir. CEAT;  bisiklet,  araba gibi yalnızca binek araçlara değil, kamyon, tır, otobüs gibi büyük yolcu ve yük taşıyan araçlar için de lastik üretimi yapmaktadır. 2 tekerlekli, 3 tekerlekli, 4 tekerlekli araçlar için ürettiği lastiklerle kendini  diğer  markalardan ayırmayı başaran şirket,  dünya çapında Amerika,  Avustralya, Afrika ve Asya kıtalarında 110’un üzerinde ülkeye ihracat yaparak 2007 yılında da finansal bir şirket vasfı kazanarak lastik üzerine özel bir yatırım alanı oluşturmayı başarmıştır.

CEAT aynı  zamanda kullandığı son teknolojiyle  ISO/TS 16949:2002 ödülüne layık görülen  tek lastik şirketi olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra Hindistan’da TUV Sertifikası’na sahip olan  ilk lastik şirketi olma özelliğini de hakkıyla taşımaktadır.

LastikPark, CEAT markasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür. LastikPark mağazalarında CEAT markasının Kamyon, Otobüs, İş Makinası ve Forklift lastiklerinin satışı yapılmaktadır.

 

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 0412 237 33 33
Fax: 0412 237 50 50

Seyrantepe Sanayi Mah. 2. Sanayi Sitesi 38. Sk.C/Blok No:2 Yenişehir / Diyarbakır

SOSYAL AĞLAR

ÇINAR OTOMOTİV

LASTİKPARK ile birlikte Goodyear,Michelin,Prelli,Continental,Riken,
Tigar,Federal;Goodride,Sumo,Wredestain ve çeşitli 15'e yakın lastik markası ile müşterilerine hizmetlerine devam etmektedir...